Dálkově ovládaná benzínová sekačka se samovýsypným košem přináší zcela novou dimenzi do oblasti péče o trávníky. Především tím, že sekání trávy proměňuje v zábavu. Již není třeba poslušně pochodovat za sekačkou, či ji dokonce tlačit. Též pro vysypání sběrného koše není třeba vlastních rukou. RC sekačka pracuje za Vás a Vy ji pouze ovládáte, podobně jako dětskou hračku.


Však určitě hračkou není. Především proto, že pilně a užitečně pracuje a svým pracovním výkonem v ničem nezaostává za svými tlačenými kolegyňkami. Jejím limitem je, stejně jako u ostatních sekaček, pouze množství benzínu v nádrži. Pohon pojezdu je řešen jako elektrický a potřebnou energii si sama vyrábí malým generátorem. Právě elektrický pohon podvozku zajišťuje její nedostižné manévrovací schopnosti, které ji staví do role opravdové zahradní tanečnice. To však jen, pokud budete chtít Vy, neboť jen Vás bude poslouchat. A není třeba se obávat způsobu ovládání, během pár minut se s ní každý skamarádí.

Technické provedení sekačky ctí všechna potřebná bezpečnostní opatření a v mnohém jde až nad jejich rámec. Unikátní je například svým systémem, který obsluze nedovolí ovládat sekačku v jejím pohybu, pokud nebude obsluha v dostatečném odstupu od stroje. Vždyť, kdo z nás někdy nezazmatkoval :-)...
Sběrný koš sekačky je pak pro každého uživatele velmi milým pomocníkem i předmětem překvapení případných přihlížejících. Pouhým drobným pohybem ovladače se plný koš sám vysype právě tam, kde uznáte za vhodné. Za pár vteřin může sekačka pokračovat v práci a Vy jste se jí ani nemuseli dotknout.


Jaký způsob sekání zvolíte, je pouze na Vás. Umí trávu sbírat, mulčovat i vyhazovat pěkně do řádku vedle sebe. Výšku sekání si nastavíte dle potřeby jednoduchým úkonem. Jediným fyzickým kontaktem obsluhy se strojem je zapnutí systému stroje a nastartování motoru. I ten start však může být uživateli zpříjemněn alternativou montáže benzínového motoru s elektrostartem. Váha sekačky se pohybuje do 40 kg dle provedení a tak není zásadním problémem ani její přenesení po schodech či naložení do auta.Cena takového stroje je srovnatelná s průměrnou cenou sekaček robotických, zásadně je však předčí svými užitnými vlastnostmi a nekompromisním výkonem.

Stručným závěrem lze říci, že pro toho, kdo sekačku tlačí, je každá zahrada velká. Pro toho, kdo však sekačku jen ovládá, žádná zahrada není dost velká, neboť zábavy si v životě každý rád užívá …

Václav Barejška - 2014

nahoru


© 2013 Všechna práva vyhrazena, autor Václav Barejška